קיימות

קיימות

גישת התכנון האקולוגי שלנו

כבר משלב התכנון, המהנדסים שלנו מחפשים דרכים לצמצם את השפעת המכונית על הסביבה בכל שלב של מעגל החיים שלה.

צמצום פליטת ה-CO2 היא דרישת בסיסית. כדי להשיג מטרה זו, אנו נוקטים פעולות במספר תחומים כולל הפחתת המשקל, טכנולוגית מנועים ואווירודינמיות. על ידי שימת הדגש על יצירת פתרונות יעילים ואמינים המותאמים אישית לכל שוק, אנו מקווים ליצור השפעה כלל עולמית על אפקט החממה.

טכנולוגיות העתיד

המהנדסים שלנו מפתחים בצורה יזומה פתרונות טכנולוגיים שיביאו לפריצת דרך בהשפעה הסביבתית של מכוניות. ההכנסה לשימוש של מערכות עצור-סע חדשות מאז 2010, פתרונות היברידיים מאז 2011, וההשקה של כלי רכב עם אפס פליטה, יאפשרו ל-DS לחזק את מעמדה בפלח השוק של כלי רכב עם פליטת CO2 נמוכה.

 

מפעלי ISO 14001

בכל המפעלים שלנו יש מערכת ניהול סביבתית המבוססת על תקן ISO14001. התקן הבין לאומי הזה קובע נורמות המוכרות בכל העולם לניהול וארגון.

תהליך קבלת האישור החל לפני יותר מעשר שנים, ועכשיו הגיע לשלב הבגרות בכל המפעלים, שכולם עומדים בתקן ISO 14001 מאז 2007. הסטנדרט הזה, שנוצר ב-1996, דורש מהיצרנים לבצע מעקב אחר ההשפעה של תהליכים שונים על הסביבה, ולקיים שליטה ומדידה שלהם. כדי להשיג זאת יש לבצע הדרכה מתאימה לכלל העובדים.

תעשיית הרכב כוללת מגוון רחב של תהליכים, כגון יציקה, חריטה, עיבוד מתכת, הרכבת הגוף, טיפול במשטחים, צביעה והרכבה סופית. למרות שתהליכים אלו לא מציגים “סיכון גבוה לסביבה” (כפי שנקבע בפקודת סובסו האירופאית מ-1996), הם עדיין משפיעים על הסביבה במגוון דרכים, שאנו פועלים לשלוט בהם.

1) סדנאות הצביעה: מאז 1995, הקטנו לפחות מחצי את פליטת המזהמים פר רכב של תרכובות אורגניות דליקות הנפלטות מממסי הצבע.

2)בתי יציקה: על ידי שימוש בציוד מתקדם (לפיד פלסמה) ופיתוח מערכות בקרה משוכללות, הקטנו משמעותית את פליטת האבק מבתי היציקה.

3)צריכת מים: חסכון במים הוא מטרה חשובה בכל אתרי הייצור שלנו. מדיניות זאת אפשרה לנו לצמצם את צריכת המים פר כלי רכב פי 2.5 מאז 1995.

4)94% מחזור פסולת: המפעלים שלנו מייצרים בסביבות 700,000 טונות של פסולת מתכת בשנה, הממוחזרת לשימוש במפעלי פלדה ובתי יציקה. משאר סוגי הפסולת, 82% ממוחזרים בערוצי מחזור שונים. סך המחזור – 94%.

פיתוח בר קימא הוא בלב העשיה

DS, כמו השותפה שלנו סיטרואן, נחושה לתרום באופן פעיל לצמצום הפגיעה בסביבה, מהתחלת חייו של כל רכב ועד יומו האחרון.

אנו נחושים לעמוד בשלושה מדדים לניהול סביבתי:

– מיון, במטרה למחזר ולאסוף פסולת אוטומוטיבית ברחבי רשת ההפצה שלנו דרך ארגונים מאושרים.

-עמידה בתקנות, להבטיח כי הרשת שלנו עומדת בכל דרישות החוק המקומיות והאירופאיות.

– יכולת איתור, כדי להיות מסוגלים לעקוב אחר פסולת ולוודא כי היא ממוחזרת באופן הנכון

עירונות ואחריות

בתערוכת פריז 2008, ה”האמנה הירוקה” הושקה. הגישה הסביבתית החדשה נוצרה כדי לעזור לרשת המכירות בצרפת לעמוד בתקנות החדשות ולנהל באופן טוב יותר את האפקט הסביבתי (ניהול פסולת, אחסון כימיקלים, יכולת איתור טובה יותר מוצרים שסיימו את חייהם ועוד).

כדי להשיג זאת, האמנה הירוקה מיישמת מגוון רחב של כלים חינוייכים ומקדמת מגע בין הרשת לגופים מתמחים אחרים, כגון ארגונים האוספים ומטפלים בנוזל קירור.

איסוף וניהול

הקמנו מתקן מיוחד לאיסוף ועיבוד כלי רכב שסיימו את חייהם העושה שימוש בשיטות ידידותיות לסביבה כבר לפני יותר מ-15 שנים.

האיסוף והמיון של פסולת תחזוקה ותיקונים מבוצעים בהתאם לשיטות הניהול שהוגדרו לטיפול במוצרים שסיימו את חייהם ומיושמות בצרפת כחלק מהאמנה הירוקה.

תיעוד

התכנון של כל רכב לוקח בחשבון את הטיפול בו בסוף מעגל החיים שלו, ושואף להפוך שלב זה לקל יותר. לדוגמא, סמן ממוקם במקום הנמוך ביותר במיכל הדלק, כדי להפוך את הריקון שלו לקל ופשוט יותר. במקביל, מפתחים כבר בשלבים הראשונים של תכנון הרכב תהליך פירוק מוגדר לכל חלק אותו יש לפרק מהרכב כחלק מהטיפול בו בסוף ימיו.