March 18, 2021

DS 7 CROSSBACK E-TENSE: שגריר האוונגרד

DS 7 CROSSBACK E-TENSE: שגריר האוונגרד

מותג היוקרה DS מציג את ספינת הדגל DS 7 CROSSBACK E-TENSE עם יחידת הנעה היברידית נטענת, אבזור פורץ דרך וחוויית נסיעה שטרם הכרתם.

פעם בכמה שנים, פעם בעשור אפילו, מגיע רכב שמשנה את חוקי המשחק. רכב יוקרה חלוצי שמציע פרשנות חדשה למציאות, כזה שמעמיד בסימן שאלה נורמות מקובלות ומבטא מקוריות יוצאת דופן – רכב אוונגרדי. זהו תיאור מדויק של DS 7 CROSSBACK E-TENSE, רכב הפנאי ההיברידי-נטען של DS שלצד תא נוסעים אקסקלוסיבי וייחודי, עיצוב כריזמטי, אבזור פורץ דרך ונוחות עילאית, מציע גם יחידת הנעה עוצמתית, נקייה וחסכונית עם ביצועים מסחררים וחוויית נסיעה עתידנית.

כוח החשמל

בלב ה-DS 7 CROSSBACK E-TENSE שוכנת יחידת ההנעה פלאג אין הייבריד המתקדמת המשלבת בין מנוע טורבו-בנזין בנפח 1.6 ליטרים המניע את הסרן הקדמי לבין שני מנועים חשמליים, האחד בסרן הקדמי והשני בסרן האחורי. הודות לשילוב זה מתקבל הספק מרבי של 300 כוחות סוס ומומנט מרבי אדיר של 53 קג”מ! הביצועים מעולים, עם תאוצה למאה קמ”ש תוך 5.9 שניות בלבד ומהירות מרבית של 240 קמ”ש. צריכת הדלק הממוצעת עומדת על 76.9 ק”מ לליטר על פי תקן WLTP המחמיר, וזה עוד לא הכול. שני המנועים החשמליים יוצרים, לראשונה ב-DS, הנעה כפולה וסוללת המערכת ההיברידית הנטענת מאפשרת נסיעה חשמלית טהורה נטולת פליטות וצריכת דלק לטווח מרבי של עד 62 קילומטרים במהירות מרבית של 135 קמ”ש.

הכוח מועבר לגלגלים באמצעות תיבת הילוכים חדשנית e-ATN8 המותאמת למערכות הנעה היברידיות ומחוברת למנוע באמצעות דיסקיות “רטובות” ולא דרך ממיר מומנט. הסוללה מצוידת במערכת בקרת טמפרטורה נפרדת ולרשות הנהג עומד בורר מצבי נהיגה בעל 5 מצבים (4WD, ספורט, הייבריד, חשמלי טהור או קומפורט). ה- DS 7 CROSSBACK E-TENSE מצויד בבקר טעינה OBC שמאפשר טעינה מלאה מעמדת AC 32 אמפר/שעה תוך כשעתיים, ניתן להטעין את הסוללה גם משקע ביתי בעזרת כבל Mode 2, אז התהליך אורך כשש שעות. חשוב לציין שהסוללה זוכה לאחריות ל-8 שנים או 160,000 ק”מ – עדות לביטחון של DS באיכות המערכת ההיברידית שלה.

לצד גרסת ההנעה הכפולה עם הספק של 300 כוחות סוס, ה-DS ההיברידי-נטען מוצע גם בגרסת 225 כוחות סוס עם מנוע חשמלי אחד. גם כאן יש נתון מומנט מכובד ביותר של 32.6 קג”מ, צריכת דלק משולבת של 71.4 ק”מ לליטר על פי תקן WLTP, ביצועים מרשימים עם תאוצה למאה קמ”ש תוך 8.9 שניות ומהירות מרבית של 225 קמ”ש וטווח נסיעה חשמלי טהור של עד 60 קילומטרים. גרסה זו מצוידת אף היא בבורר מצבי נהיגה (4 מצבים) ונתוני טעינת הסוללה והאחריות בה זהים לאלו של גרסת ה-4×4.

Plug In Hybrid – הרבה יותר מחשמל…

לצד היתרונות המוחצים של מערכת ההנעה ההיברידית-נטענת PHEV, ה-DS 7 CROSSBACK E-TENSE מציע הרבה מא

וד גם בתחומי העיצוב, הנוחות, הבטיחות והטכנולוגיה.

הוא נראה מצוין – חסון, אתלטי כריזמטי ומתוחכם – עם מרכב מפוסל גדוש בקימורים, כנפי DS WINGS בצדי הרכב, חישוקים מסוגננים ויחידות התאורה DS ACTIVE LED VISION המתקדמות שמקנות לו חתימת אור ייחודית. גרסאות E-TENSE של ה-DS 7 מובדלות מאחיותיהן בעזרת חישוקים ייחודיים ותגי E-TENSE בולטים. תא הנוסעים של DS 7 CROSSBACK E-TENSE מופת של יצירתיות אקסקלוסיבית, עם שילוב מושלם בין השראה מאופנה עילית Haute Couture, עבודת אמן Savoire Faire שהושקעה בחומרים ובהרכבה וטכנולוגיה דיגיטלית פורצת דרך.

האופי הייחודי של תא הנוסעים מושג הודות לפריטים יוצאי דופן כמו מושבים מעוצבים בצורת רצועת שעון בהתאם למסורת עבודת השזירה הצרפתית Guilloché, דוגמת ריפודי Clous de Paris, שעון BRM R180 שנשלף בעת התנעת הרכב, מתגי שליטה משובצים בקריסטל ותפירת פנינה ייחודית לדיפוני הדלתות והדשבורד. כשמחברים את אלו עם לוח המחוונים הדיגיטלי, מסך המולטימדיה הגדול, בלם היד החשמלי ושאר אביזרי הנהיגה והפיקוד, מתקבלת תחוש Well Being יוצאת דופן.

ה- DS 7 CROSSBACK E-TENSEגדוש גם במערכות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, למשל מערכת DS ACTIVE SCAN SUSPENSION. מערכת זו מנטרת את נתוני הנסיעה ובמקביל שואבת מידע ממצלמת HD הסורקת את תוואי הדרך שמלפנים. המערכת משקללת את כל הנתונים ומתאימה אליהם את פעולת המתלים האדפטיביים בזמן אמת. התוצאה היא נוחות נסיעה עילאית עם תחושת מרבד קסמים ממכרת.

אותו הדבר נכון גם לתחום הבטיחות שגם בו DS 7 CROSSBACK E-TENSE מצטיין עם מערך מקיף של מערכות בטיחות וסיוע לנהג ובהן התראת מרחק מלפנים עם בלימה אוטונומית עד 140 קמ”ש, מערכת סיוע אקטיבית לשמירה על נתיב הנסיעה (כולל המיקום בתוך הנתיב), בקרת שיוט אדפטיבית הכוללת פונקציית זחילה בפקקים, ניטור אקטיבי של שטחים מתים, זיהוי תמרורי תנועה והתאמת מהירות הנסיעה בבקרת השיוט, ניטור ערנות נהג, פנסים עוקבי פנייה ועוד.

ככלל, חבילות האבזור של DS 7 CROSSBACK E-TENSE כיאה למכוניות יוקרה עשירות במיוחד וכל הגרסאות ורמות האבזור גדושות בפריטי אבזור ונוחות. ברמות הגימור הגבוהות זוכים לפריטים יוצאי דופן אפילו בפלח רכבי הפרימיום כמו למשל מערכת ראיית לילה, דיפוני עור NAPPA, מערכת סראונד יוקרתית מתוצרת FOCAL, מושבים קדמיים עם חימום, אוורור ומנגנון עיסוי, מצלמת Connected Cam ועוד.

הטוב מכל העולמות

DS 7 CROSSBACK E-TENSE הוא אחד מרכבי הפנאי-פרימיום המתקדמים והייחודיים ביותר שתוכלו לרכוש. הוא משלב באופן מעורר הערכה בין יחידת הנעה חזקה, חסכונית ונקייה, לבין מערכות טכנולוגיות פורצות דרך, אבזור עשיר במיוחד, נוחות נסיעה חסרת תחרות ותא נוסעים אקסקלוסיבי. כך, אתם יכולים ליהנות מכל העולמות עם חוויית נסיעה שלא קיימת באף רכב פנאי אחר – אוונגרדי כבר אמרנו?